Amazonīts

  Eksotisks zaļi zils dekoratīvs akmens, kas spēj ienest mieru un harmoniju sava saimnieka dzīvē. Ietekmē sievišķo enerģiju. Atjauno, izlīdzina grumbas. 


Amazonīti

   Amazonīti tiek klasificēti kā dekoratīvie akmeņi, kas ir laukšpata veids. Minerāla nosaukuma izcelsmei ir divas versijas, no kurām viena piedēvē akmeni drosmīgajiem amazonēm, kuri mīlēja valkāt rotaslietas no zaļiem kristāliem. Cita versija vēsta, ka akmeņu nosaukums dots vietai, kur tie pirmoreiz atklāti – Amazones upei.

   Amazonīts ir magmatisks iezis, kas atrodas granītā un veido līdz 1,5 m garus veidojumus.Neskatoties uz to, ka akmens pirmo reizi tika atklāts Amazonē, mūsdienās to visbiežāk iegūst Krievijā. Simbolizējot spēku un krāšņumu, minerāls tiek uzskatīts par populāru dekoratīvo akmeni, kas ir pieprasīts.

   Izskats

   Amazonīti ir zili vai zaļi akmeņi, bieži toņu maisījumā un ar pērļu mirdzuma nokrāsu. Minerāla izskats un kopumā augstās īpašības padara kristālu par iecienītu amatnieku un pircēju vidū. Minerāla spožums nav salīdzināms ne ar vienu citu iežu, perlamutra daļiņas tā ķermenī rada īpašu mirdzumu, kā dēļ tas tiek saukts par "zaļo mēness".

   Akmens taustes īpašības ir lieliskas. Šis ir viens no retajiem minerāliem, ko ir patīkami turēt rokā; tā zīdainā virsma ir ļoti mīksta uz tausti. Amazonīti ir necaurspīdīgi.

   Kristāla krāsu paletē var atrast daudzas zaļās krāsas šķirnes - zālaugu, smaragda, ābolu. Taču dzimst arī no zaļā apakštoņa atšķirīgas nokrāsas - pelēka, dzeltena. Bieži vien var būt vairāku krāsu sajaukums. Albīta klātbūtne kompozīcijā veido sietam līdzīgu rakstu akmens korpusā, kas padara to par tirkīza izskatu.


   Apstrāde

   Amazonīts ir dekoratīvs akmens, parastais griezums tam ir kabošons. Šajā formā lieliski saglabājas minerāla izmērs un dabiskās īpašības. Šādi veidota tā kļūst par daļu no rotaslietām un tiek pievienota krellēm. Bieži vien krelles var izmantot ne tikai apaļas vai ovālas, bet arī nelīdzenas, dabiskas un neapstrādātas. Rotaslietām var pievienot neregulāras formas akmeņus, radot ekskluzīvus un neparastus izstrādājumus.

   Amazonītu ir diezgan grūti apstrādāt, pēc griešanas to pulē un raupj, pēc tam akmens virspusē kļūst stiklveida. Kristālu var apstrādāt ar siltumu, izmantojot karstumu līdz 500 grādiem, lai mainītu tā krāsu. Minerāla struktūra ir tāda, ka ar šādu karsēšanu akmens nokrāsu var atgriezt sākotnējā stāvoklī, pakļaujot starojumam, ko bieži izmanto kristālu attīrīšanā. Bet, ja jūs uzsildāt Amazonīta akmeni līdz 600 grādiem vai augstāk, toni vairs nevar atgriezt.

   Pielietojums

   Amazonīti ir trausli un nestabili savā struktūrā, tos ir diezgan grūti apstrādāt. Tāpēc jūs tos reti redzat augstas sarežģītības rotaslietās. Tas vairāk ir dekoratīvs akmens, kas savā cenu kategorijā ir tuvs nefrītam un malahītam.

   Kristāla cietība ir zema, to izmanto akmens griešanai, nevis griež ar īpašu griezuma veidu. Tas izgatavo skaistus suvenīrus, grebtus kulonus, amatniecības izstrādājumus un inkrustācijas. Amazonīta krelles tiek izmantotas, lai izveidotu krelles un rokassprādzes.

   Akmens kolekcionāriem ir ievērojama vērtība. Tā reti sastopamais pērļu spīdums, neparastās formas un skaistie toņi bieži ienes minerālu privātās kolekcijās. Reti toņi un lielie izmēri palielina iespēju, ka akmens nonāks muzeja plauktā vai kolekcionāra rokās.

   Maģiskās īpašības

   Amazonītiem, tāpat kā sievietēm, kuru vārdā akmens ir nosaukts, piemīt neticams spēks un enerģija. Akmens spēj dalīties šajos īpašumos ar savu īpašnieku viņa veselības un panākumu labā. Kopš seniem laikiem Amazonīts tika uzskatīts par labu amuletu, kas spēj piesātināt cilvēku ar spēku. Vīrieši to paņēma līdzi kaujā, uzskatot, ka tādā veidā viņi pasargās sevi no nāves un iegūs kaujas laukā nepieciešamo drosmi.

   Amazonīta minerāls piešķir tā īpašniekam drosmi, stiprina raksturu. Tiek uzskatīts, ka akmens spēj uzlabot intuīciju, retos gadījumos pēc saskares ar minerālu cilvēks atklāj pārdabiskas spējas.

   Daudzās tautībās amazonīts kalpo kā spēcīgas laulības simbols, tas tiek pasniegts kā patiesas draudzības zīme. Ja savā mājoklī izvietosiet minerālu dekoru, visi strīdi un pārpratumi pazudīs. Tādējādi jūs padarāt to par īstu cietoksni, kurā neiekļūs ienaidnieki un negatīvās vibrācijas. Amazonīts tiek izmantots, lai novērstu konfliktus un rastu vienošanos, tāpēc tas būs labs arī darba vidē kolēģu vidū un var tikt ņemts līdzi sarunām.

   Amazonīts, kas vairāk tiek uzskatīts par sievišķīgo akmeni, pozitīvi ietekmējot sievietes. Minerāls piešķir daiļā dzimuma pārstāvēm ārējo skaistumu, dod drosmi un spēku, gudrību. Bet jums nav domāt, ka var valkāt tikai sievietes; tas tikpat patīk palīdzēt vīriešiem.

   Ārstnieciskās īpašības

   Amazonīti tiek uzskatīti par mūžīgā skaistuma un ilgmūžības akmeņiem. Cilvēki ticēja, ka ar minerāla palīdzību var atgūt savu agrāko jaunību, uzlabot ādu, padarīt to atkal gludu un samtainu. Lai to izdarītu, bija ieteicams valkāt rotaslietas krūšu vai galvas zonā, piemēram, auskarus vai krelles, vai arī mazgāt ar ūdeni, kurā minerāls tika ievadīts nakti.

   Kristālu izmantoja arī iekšējo orgānu slimību, artrīta un reimatisma ārstēšanai. Mūsdienās litoterapeiti atzīmē, ka amazonīts pozitīvi ietekmē audzēju slimību gaitu.

   Dabīgais akmens Amazonīts tiek izmantots neiroloģisko un psiholoģisko slimību ārstēšanā. Amazonīts ir ļoti patīkams taustei, tāpēc ieteicams to turēt rokā un apbrīnot tās skaistos toņus. Minerāls būtiski mazina nervu spriedzi, novērš stresa sekas, palīdz mazināt garīgās ciešanas, depresiju un bailes.

   Viltojumi

   Amazonīti netiek oficiāli atdarināti, mākslīgie akmens analogi laboratorijas apstākļos netiek ražoti. Tāpēc viltojumi tiek veidoti rokdarbu veidā, izmantojot tādus materiālus kā stikls, akrils, plastmasa un līdzīgi akmeņi no lētāka segmenta.

   Jūs varat atšķirt viltojumu šādos veidos:

  • Izpētiet akmeni gaismā; dabiskais amazonīts ir pilnīgi necaurspīdīgs un neparādās cauri. Imitācijai, piemēram, no stikla vai akrila, būs vismaz neliels caurspīdīgums. Arī kristāls savā dabiskajā formā nedaudz spīdēs.

  • Minerāla vienmērīgajai krāsai vajadzētu likt domāt par viltojumu, jo oriģinālam ir neviendabīga krāsa ar domuzīmēm un līnijām, dažreiz ar acs rakstu.

  • Pāris minūtes turiet kristālu vienā plaukstā, pēc tam pārnesiet uz otru. Ja akmens kļūst silts, visticamāk, tā ir imitācija. Dabīgie akmeņi, ar retiem izņēmumiem, ilgstoši uztur vēsu temperatūru.

   Rūpes

   Amazonīti tiek uzskatīti par vidēji cietiem akmeņiem, tāpēc tiem nepieciešama rūpīga, bet bez volāniem, kopšana. Vēlams nekavējoties noteikt atsevišķu kristāla uzglabāšanas vietu, lai cietāki priekšmeti nevarētu saskrāpēt izstrādājumu. Jūs nevēlaties valkāt savas Amazonite rotaslietas pārāk bieži, lai tās netiktu pakļautas triecienam vai pārmērīgai saules gaismas vai karstuma iedarbībai. Glabājiet akmeni tumšā vietā, piemēram, austā maisiņā. Akmeni var mazgāt tekošā ūdenī ar maigām ziepēm, pēc tam labi noskalot un nosusināt ar mīkstu drāniņu.