Rozā korunds

Rozā dārgakmens ir maiguma akmens. Mīlestības lietās tas palīdz saglabāt uzticību, sapratni un saglabā jūtu spēku. Ir spēcīgs amulets. Atbrīvo spriedzi no bailēm, nemiera, uztraukuma.

 Rozā korunds (rubīns)

   Korunds ir akmeņi, kas ietver arī labi zināmos safīrus un rubīnus. Tie ir vienas grupas minerāli, plašāki, nekā parasti tiek uzskatīts. Korunds ir vesela dārgakmeņu grupa, kas piedzimst dažādos toņos. Viena no retajām un skaistākajām iespējām ir rozā korunds.

   Akmens cilvēcei ir pazīstams kopš seniem laikiem, to izmantoja gan kā dekoru, gan kā amuletu. Korunds tika uzskatīts par dārgu minerālu, kas bija pieejams tikai muižniecībai, priesteriem vai augstajiem priesteriem. Akmeņi Eiropā sāka ienākt no austrumiem, tāpēc tos bieži sauca par austrumnieciskiem: “austrumu dimants”, “austrumu ametists”, “austrumu smaragds”. Korundi Krievijā ienāca viduslaiku vidū, šeit tos sauca par jahontiem.

   Korundam patiesībā ir daudz nosaukumu. Pats vārds “korunds” sanskritā nozīmē “rubīns”. Minerālu sauc arī par padparadscha, violetu, leikozafīru un citiem. Dažādu toņu dārgakmeņiem ir dažādi nosaukumi.

    

Izskats

   Korunds ir minerālu grupa, ko vieno fizikālās īpašības, ķīmiskais sastāvs un struktūra, bet kuriem ir dažādas krāsas īpašības un izskata parametri. Piemaisījumi akmens sastāvā ir atbildīgi par dažādiem korunda toņiem. Rozā korundam tie ir dzelzs un mangāns.

   Bieži vien visi korundi ir tīri un ar spilgti stiklveida spīdumu, dažreiz pārvēršoties metāliskā spīdumā. Dārgakmens korpuss parasti nesatur piemaisījumus vai satur ļoti nelielus to daudzumus. Tie var būt gaisa burbuļi, mākoņainas vietas, citu piemaisījumu ieslēgumi.

   Rozā minerālu rubīns ir dzimis viendabīgā nokrāsā, dažreiz spilgts, dažreiz delikāts, pastelis. Tie ir tējas rozes, arbūzu, gaiši vai bagātīgi rozā nokrāsas. Korunds ir ļoti spēcīgs, tikai dimanti ir cietāki par tiem. Tie ir izturīgi pret skābēm, bet tos var mainīt karstums vai apstarošana.

    Apstrāde

   Dažādām korunda šķirnēm tiek izmantotas daudzas rafinēšanas metodes. Termiskā apstrāde un atkausēšana tiek uzskatīta par īpaši populāru. Tas uzlabo akmens ārējās īpašības, pastiprinās tā krāsa un palielinās tā tīrība.

   Tādai pašai krāsas uzlabošanai tiek izmantota berilija difūzija un apstarošana. Viņi reti izmanto plaisu aizpildīšanu ar sveķiem, plūsmu vai svina stiklu. Rozā korundam rafinēšanas metodes ir reti sastopamas, bet īpašos gadījumos var izmantot polimēru krāsošanu, vaskošanu un lakošanu.

   Akmens cietība ļauj tam pielietot pat vissarežģītākos apstrādes veidus. Tās var būt gan fasetes, gan dimanta metodes. No vienkārša līdz sarežģītam, visskaistākajam un neticamākajam. Tāpēc rozā korunds atrod ceļu izsmalcinātākajās un dārgākajās rotaslietās.

    Pielietojums

   Korunda saimei ir ļoti plašs pielietojuma klāsts. Pirmkārt, tas ir skaists dārgakmens dārgakmens, ko aktīvi izmanto juvelierizstrādājumu ražošanā. Korundu var ievietot dažāda veida izstrādājumos, sākot no vienkāršākajiem gredzeniem līdz sarežģītiem komplektiem.

   Tāpat rozā akmens bieži nonāk kolekcionāru rokās, jo tas ir dārgs minerāls ar neparastu krāsu. Ja tas ir dzimis unikālā spilgtā nokrāsā, lielos izmēros un interesantā formā, muzeji to var iegādāties.

   Jautājuma rūpnieciskā puse ir ļoti attīstīta. Korunds pēc cietības ir tikai nedaudz zemāks par dimantiem, tāpēc tos uzskata par ne mazāk labiem abrazīviem līdzekļiem. No tiem izgatavo smilšpapīru un adatas elektriskajiem atskaņotājiem. Augstas kvalitātes korunds ir piemērots lāzeru, optikas un precizitātes mehānismu ražošanai. Rozā korunda keramika kalpo kā izolators radioiekārtu un mikroshēmu izveidei.

    Maģiskās īpašības

   Kopš seniem laikiem korunds tika uzskatīts par spēcīgiem akmeņiem, kas var piesaistīt savam īpašniekam veiksmi. Tikai nopietna attieksme un ticība amuleta spēkam palīdzēs sasniegt savus mērķus, atvērt kanālu saziņai ar Visumu un sasniegt pozitīvas enerģijas plūsmu.

   Rozā krāsa visos laikos ir bijusi mīlestības un maiguma simbols. Šīs ir sajūtas, ko pārstāv rozā korunds. Ir labi to uzdāvināt iemīlējušiem pārim, kāzās vai jubilejā. Šāds amulets stiprinās ģimenes saites, ienesīs attiecībās vairāk sapratnes un maiguma, kā arī saglabās laulātos uzticīgus solījumam.

   Tas ir arī prāta minerāls, augsts inteliģences līmenis un gudrība. Akmens dod īpašniekam gudras domas, spēju domāt atrauti un saprātīgi. Korunds palīdz cilvēkiem, kuriem ir spēcīga griba un stiprs gars. Tas ir labs talismans apņēmības un pašapziņas attīstīšanai.

   Rozā korunds spēj izraisīt tieksmi pēc zināšanām, paplašināt apziņu un zināšanas. Šāds amulets būs ļoti noderīgs studentiem un garīgo profesiju cilvēkiem. Minerāls spēj attīstīt arī radošumu cilvēkā, un tāpēc cilvēkiem ar talantiem akmens var noderēt savu spēju attīstīšanā un iedvesmas smelšanā.

   

Ārstnieciskās īpašības

   Akmens rozā krāsa īpašu uzsvaru liek uz cilvēka asinsrites sistēmu, viņa sirdi. Ar korunda palīdzību jūs varat normalizēt asinsspiedienu, nomierināt galvassāpes un novērst reiboni. Tās spēks noder arī aknu un nieru, iekšējo orgānu slimību un zarnu slimību ārstēšanā.

 Rozā korunds palīdz mazināt spriedzi un novērst nervozitāti. Tas ir labs palīgs pret depresiju, psiholoģiskām un neiroloģiskām slimībām. Dabiskos akmeņus bieži iesaka stresa, trauksmes un baiļu, kā arī bezmiega ārstēšanai. Rozā korunds ir īpaši noderīgs garīgās aktivitātes normalizēšanai un miera sasniegšanai. Tāpēc to bieži iesaka izmantot meditatīvajās praksēs.

   Lai akmens palīdzētu aktīvāk, tas periodiski jānēsā kā rotājums vai vienkārši somā vai krūšu kabatā. Varat kombinēt dažādu toņu korundu, lai to iedarbība sinerģētu un palīdzētu plašākā aspektā.

   Viltojumi

   Korundi mūsdienās tiek atdarināti diezgan aktīvi. Tas var notikt vai nu mākslīgi, iegūstot sintētisko korundu, vai arī to var viltot no trešo pušu materiāliem, sākot ar vienkāršiem un lētiem līdzīgas krāsas dabīgiem minerāliem, beidzot ar plastmasu un akrilu. Sintētisko korundu no īsta korunda iespējams atšķirt tikai laboratorijas apstākļos. Bet jūs varat pārbaudīt citu viltojumu šādos veidos:

  • Akmens vispirms pāris minūtes jāpatur vienā rokā, pēc tam jāpārvieto uz otru plaukstu. Ja korunds paliek vēss, visticamāk, tas ir īsts akmens. Šī metode nedarbosies, ja minerāls ir viltots no lētāka dārgakmens.
  • Korunds tiek uzskatīts par ļoti cietiem akmeņiem. Skrāpējumu tests būtu labs risinājums, jo tikai dimants var saskrāpēt minerālu. Stikls, plastmasa un citi priekšmeti būs mazāk cieti.
  • Dabīgais akmens parasti satur dažus ieslēgumus, pat ja minerāls šķiet caurspīdīgs. Tie var būt dobumi, burbuļi, nelieli defekti, kas redzami zem palielināmā stikla.

   Rūpes

   Korundu var viegli mazgāt ar maigām ziepēm, lielu daudzumu ūdens un mīkstu drāniņu mājās. Mazgāšanas šķīdumam varat pievienot nedaudz amonjaka, bet labāk ir izmantot īpašus izstrādājumus no juvelierizstrādājumu veikala. Tie ir cieti akmeņi, kas ir izturīgi pret skrāpējumiem, taču tie ir jāuzglabā atsevišķi no citām rotaslietām, lai izvairītos no bojājumiem.