Peridoti (hrizolīts)

Peridot palīdz cilvēkiem iegūt pārliecību par sevi un savām spējām. Akmens noder arī tiem, kas nodarbojas ar garīgo sevis pilnveidošanu. Tas attīsta intuīciju, padara cilvēku mierīgāku un līdzsvarotāku.

Peridots

 Peridoti ir akmeņi ar daudzām noderīgām īpašībām, kas cilvēcei ir zināmi kopš seniem laikiem. Šis peridots minerāls ir neparasts savā nokrāsā, un tāpēc tas bieži ir pievienojies neticami populāru un pieprasītu dārgakmeņu rindām, ko meklē kolekcionāri un vēlas nēsāt muižnieki. Saskaņā ar leģendu, to bija iespējams atrast tikai pirmajos vai pēdējos saules staros. Tad tas mirdzēja ar maģisku mirdzumu un bija redzams klints biezumā. Pārējā laikā meklētāji neuzdrošinājās sākt akmens meklēšanu, jo šķita, ka tas saplūst ar saules gaismu un paslēpās.

   Reiz tas tika sajaukts ar smaragdu un olivīniem, jo ​​tas ir līdzīgs dārgakmeņu krāsai. Patiesībā peridotam nav nekā kopīga ar smaragdu, bet olivīns ir tā analogs. Peridotu bieži sauc par hrizolītu.Peridotu nevar klasificēt kā izplatītāku kvarca grupu. Šis ir dārgs rotaslietu akmens, kas arvien vairāk kļūst par privātkolekciju īpašumu. Dabā tas piedzimst mazos izmēros, reti lieli eksemplāri nekavējoties tiek nosūtīti uz muzejiem.

   

Izskats

Skaidrs, ka akmens salīdzināšana ar smaragdiem notika tāpēc, ka tos vienoja līdzīgs tonis. Peridotam ir arī zaļas krāsas, kas veidojas, pateicoties dzelzs, hroma un niķeļa kombinācijai minerālā. Zaļā krāsa joprojām tiek uzskatīta par diezgan retu toni, kas parādās tikai dārgakmeņos vai kam trūkst skaidrības un piesātinājuma. Tāpēc spilgti peridots ir ļoti novērtēti rotaslietās.

   Peridota krāsu shēma ir monotona, mainās tikai zaļās krāsas gaišums un nokrāsas. Paraugi, kas piesātināti ar krāsu, tiek novērtēti augstāk. Peridoti ir cieti minerāli, bet ar zināmu trauslumu, kas tos nedaudz apgrūtina apstrādi. Kristāls spīd skaisti un spilgti kā stikls, dažkārt iegūstot eļļainu spīdumu. Tie būtībā ir caurspīdīgi akmeņi, kas dažkārt var saturēt nelielu daudzumu ieslēgumu. Tīri paraugi tiek novērtēti, taču pat tie, kuriem ir piemaisījumi, var kļūt par rotaslietu sastāvdaļu.

 Apstrāde

 Peridoti tiek novērtēti tieši to dabiski skaisto toņu dēļ, kas vairumā gadījumu neprasa nekādus uzlabojumus. Minerāla struktūra ir tāda, ka lielākā daļa rafinēšanas metožu akmeni neietekmē. Tāpēc rafinēšana peridotam tiek piemērota reti. Dažreiz tas var būt impregnēšana ar īpašiem savienojumiem, vaskiem vai eļļām. Tas tiek darīts, lai uzlabotu akmens izskatu, uzlabotu tā caurspīdīgumu, izturību un krāsu piesātinājumu.

   Trausluma dēļ peridots ir diezgan grūti apstrādājams. Pārmērīgs spiediens vai mehāniska ietekme var izraisīt akmens šķelšanos vai plaisāšanu. Tāpēc tam tiek doti galvenokārt tikai vienkārši griezumu veidi. Apstrādes laikā akmens iekšējā struktūra var viegli saplaisāt, tāpēc minerāla apstrādei nepieciešama prasme un pieredze, lai precīzi noņemtu rupjus ieslēgumus un izceltu peridotu ar labām īpašībām. Ar sveķiem un cietinātājiem apstrādāti akmeņi ir lētāki un vieglāk griežami. Tos var izmantot pat sarežģītu griezumu veidu izgatavošanai.

   

Pielietojums

Peridoti ir reti un unikāli, tāpēc tos, visticamāk, uzskata par kolekcionējamiem akmeņiem. Rafinētas versijas var laist masveida ražošanā, taču kolekcijas sfērā ietilpst tikai dabīgie akmeņi ar dabisku skaistumu. Peridots kļūst arī par biežu viesi muzejos.

   Ja akmens tiek laists masveida ražošanā, tas kļūst par lielisku ieliktni izsmalcinātās rotaslietās. Minerāla skaistums un spožums ļauj ar to izveidot skaistus gandrīz jebkura veida modeļus, galvenais, lai dārgakmeņa spēks to pieļauj. Peridots labi izskatās gredzenos un kulonos, piespraudes, auskari, kaklarotas, rokassprādzes un kaklarotas. Sarežģītos izstrādājumos un tajos, kuriem ir paaugstināts nodilums, ieteicams izmantot vai nu rafinētu akmens versiju, vai aizsargrāmi.

   

Maģiskās īpašības

Senatnē peridots bieži kļuva par “ļaunajiem” akmeņiem, kalpoja melnajiem burvjiem un bija pazīstams kā negatīvs amulets. Mainoties laikmetiem, mainījās arī attieksme pret akmeni. Pēc tam tika uzskatīts, ka peridots joprojām ir spēcīgs burvju dārgakmens, ko var izmantot arī pozitīvā veidā. Tāpēc viņi sāka to izmantot kā aizsargājošu amuletu, kas jau pasargāja no ļaunajiem spēkiem un nekalpoja viņu pusē.

   Saulē peridots neticami skaisti mirdz, tāpēc to uzskata par saules akmeni. Minerāls absorbē šo enerģiju, un tā var būt noderīga tā valkātājam. Peridota īpašniekam vienmēr ir rezervē akmens enerģija, kas viņam palīdz daudzos jautājumos, viņa centienos un uzlabo veselību. Tas pats attiecas uz jūsu mājām; peridotu var ievietot kā dekorāciju jūsu mājās, lai aizsargātu jūsu māju no dažāda veida negatīvisma.

   Dārgakmens palīdz draudzībā, jaunu attiecību sākumā. Ar peridota talismana palīdzību jūs varat uzvarēt pretinieku tiesā, pasargāt sevi finansiāli un piesaistīt naudas plūsmas. Lai to izdarītu, labāk ir iestatīt peridota akmeni zeltā.

   

Ārstnieciskās īpašības

Peridots uzlādējas ar enerģiju un dalās ar daļu saules. Tos aktīvi izmanto depresīvu stāvokļu ārstēšanā, kad nepieciešama pozitīva enerģija un spara lādiņš. Tiek uzskatīts, ka dārgakmens novērš stresa situāciju sekas, palīdz izkļūt no apātijas un negatīvisma. Tas atslābina un palīdz atbrīvoties no panikas lēkmēm, fobijām un nemiera. Ar to ir labi gulēt, noliekot akmeni zem spilvena, tas palīdz meditācijā un domu sakārtošanā.

   

Tāpat tiek uzskatīts, ka peridots ārstē elpceļu slimības un palīdz pret alerģijām. Tas atslābina, aktivizē smadzeņu darbību, palīdz uzlabot atmiņu un palielina intelektuālās spējas. Tas labi palīdz pret acu slimībām, uzlabo redzi, palīdz izlīdzināt senils vājprātu un endokrīnās sistēmas slimības.


   Viltojumi

Peridoti, neskatoties uz to retumu un pieprasījumu juvelierizstrādājumu aprindās, tiek viltoti reti. Līdzīgas krāsas un lētākā segmentā dabīgo akmeņu nav tik daudz, no kuriem izgatavot imitācijas, no plastmasas un stikla var izgatavot ļoti vienkāršus viltojumus, kurus var viegli atšķirt no oriģināla:

  • Akmens jātur vienā rokā, pēc tam jāpārnes uz otru un jāsajūt. Ja tas kļūst silts, tas nozīmē, ka tas ir stikls vai plastmasa.

  • Peridots ir ciets, tāpēc skrāpējumu tests var noteikt, vai tas ir plastmasa vai nē. Bet, ja viltojums ir izgatavots no cita akmens vai stikla, tests var neuzrādīt rezultātus, jo šo materiālu cietība ir aptuveni vienāda.

  • Peridoti ir slaveni ar skaisto mirdzumu, kas parādās saules staros. Stikls nevar atdarināt šādu spīdumu, tāpat arī plastmasa vai cits akmens.

   

Rūpes

Peridotiem ir nepieciešama atsevišķa vieta uzglabāšanai un rūpīgai aprūpei, novēršot temperatūras izmaiņas, triecienus vai kritienus. Šis ir trausls, bet ciets akmens, kas nebaidās no parastās mazgāšanas ar ziepēm un ūdeni, bet var saplaisāt, ja nokrīt. Vislabāk ir nogādāt preci profesionāļiem tīrīšanai vai izmantot īpašus līdzekļus, kurus var iegādāties jebkurā juvelierizstrādājumu veikalā.