Opāli

Opāls ir brīnišķīgs palīgs! Viena no spēcīgākajām minerāla īpašībām ir tā spēja organizēt tā īpašnieka dzīvi.

Viss, sākot ar domām, pakļaujas vienam algoritmam. Ar šādu palīgu mājā valda tīrība un kārtība.


Etiopijas opāli pirmo reizi tika atklāti Etiopijā, tāpēc tie ieguva savu diezgan vienkāršo nosaukumu. Akmens atklāts salīdzinoši nesen, tāpēc uzskatāms par salīdzinoši jaunu iezi. Pat tagad tas ir unikāls, jo pēc izskata nav līdzīgs citām opālu šķirnēm, lai gan starp tām ir kaut kas kopīgs.

   Šīs iežu opāliem ir divu veidu izcelsme - hidrotermāla vai nogulumiežu. Īstie Etiopijas opāli veidojas hidrotermiskās pārveidošanas procesā, bet nogulumu metode ir vairāk raksturīga Austrālijā iegūtajiem akmeņiem. Pēcvulkāniskās parādības galu galā rada apstākļus neticami skaistu un unikālu akmeņu parādīšanās, kas ir bagāti ar piemaisījumiem, plaisām un unikālu izskatu.

   Gandrīz visi opāli tiek uzskatīti par ūdens akmeņiem, kuriem nepieciešami īpaši uzglabāšanas apstākļi. Lai saglabātu savu ārējo skaistumu, viņiem ir nepieciešams mitrs gaiss un tuvumā nav svešķermeņu, šķidrumu un piesārņotāju. Sausie opāli zaudē savu skaistumu un var uz visiem laikiem saplaisāt un bojāties. Bet arī nav ieteicams tos pārpildīt ar ūdeni.

   Izskats

   Etiopijas opāls nav gluži kā citi opāli. Tas apvieno vairākus toņus vienlaikus, kas rada neticamu akmens mirdzumu. Zaigošanās ir atbildīga par viņa paletes daudzkrāsainību, šeit atrodami dzelteni, sarkani, brūni, zaļi un zili toņi. Šādas krāsas veidojas gaismā mirgojošu ieslēgumu procesā, šie paši piemaisījumi akmenī var veidot dīvainus rakstus, kas atgādina uzrakstus, ķirzakas ādu vai ko citu.

   Etiopijas akmens caurspīdīgums var būt absolūts vai vidējs. To spožums parasti tiek pielīdzināts varavīksnes mirdzumam, kas pastiprinās saules staros, atgādinot uguns uzplaiksnījumus, fantastisku gaismu, ko nevar sajaukt ar citu.

   Etiopijas opālam ir spēcīgākas īpašības nekā citiem opāla līdziniekiem, tāpēc ar to ir vieglāk strādāt, apstrādāt un iekļaut rotaslietās.

   Apstrāde

Gandrīz visi opāli kļūst par kabošoniem vai plāksnēm. No šī likteņa neizvairās arī Etiopijas opāls. Neskatoties uz palielināto izturību, tas nekļūst absolūti ciets. Tāpēc uz tā netiek veikti sarežģīti griezumi. Bieži vien tas ir tas pats zemais kupols, kabošons, plāna plāksne. Šādi akmeņi var kļūt par atsevišķiem rotājumiem vai tikt ievietoti izstrādājumos.

   Etiopijas opāla uzlabošanai tiek izmantotas daudzas dažādas uzlabojumu variācijas. Bieža - impregnēšana ar dažādiem savienojumiem, sveķiem un polimēriem. Tas palielina akmens izturību, kas ļauj to aktīvāk izmantot rotaslietās. Tā pati metode uzlabo opāla minerāla izskatu.

   Retāk tiek izmantotas variācijas ar krāsošanu, lai mainītu vai uzlabotu akmens nokrāsu, kā arī dūmu apstrāde, kad jau tumšs opāls tiek vēl vairāk aptumšots. Dubulti vai tripleti bieži tiek izgatavoti no opāla, kas var uzlabot dārgakmeņa izturību, mainīt vai uzlabot tā krāsu.

   Pielietojums

   Etiopijas opālus tirgū ir diezgan grūti atrast. Tā kā akmeņi ir reta šķirne, kolekcionēšanas vietās akmeņi tiek atrasti biežāk. Muzeji tos bieži pērk. Etiopijas opāli pēc būtības ir reti sastopami, tāpēc tie ir pieejami pārdošanai pēc pasūtījuma vai par ievērojamu cenu.

   Arī juvelierizstrādājumu industrijā tās var redzēt diezgan bieži, bet atkal tas notiek biežāk pielāgotos gabalos. Darbs ar tiem nav tik sarežģīts kā ar lielāko daļu opālu, tomēr sarežģīti griezumu veidi šai šķirnei nav piemēroti. Tāpēc tos izmanto vienkāršās, bet elegantās rotaslietās, vēlams ar aizsargrāmjiem. Opāliem ir piemērotas tādas iespējas kā auskari vai kuloni, saktas.

   Etiopijas opālu dekoratīvo vērtību nevar nenovērtēt, tāpēc nereti ir gadījumi, kad no šīs klints tika radīti dekori, amatniecība, suvenīri. Tos var apgriezt; no Etiopijas opāliem ir skaisti grebti kuloni un saktas.

   

Maģiskās īpašības

   Etiopieši, tāpat kā daudzi opāli, tiek uzskatīti par lieliskiem aizsargiem. Tie ir labi amuleti mājām, ja tos izmanto kā dekoru, un tie ir arī maģiski amuleti, kas pasargā cilvēku no negatīvisma, nelaimes un ļaunām tenkām. Lieliska dāvana jūsu mīļajiem un draugiem, jo ​​Etiopijas opāls tiek uzskatīts par spēcīgas draudzības, atvērtības un uzticības simbolu. Ar pozitīvu enerģiju akmens dalās tajā ar savu īpašnieku, parādot savu aizsardzību daudzās dzīves jomās.


   Tiek uzskatīts, ka Etiopijas opāli palīdz koncentrēties uz to, kas ir svarīgi, novēršot uzmanību no sīkumiem. Tie sniedz lietotājam nosvērtību un piesardzību, kā arī spēku pieņemt pareizos lēmumus. Šis pozitīvais akmens palīdz jums izlemt veikt izmaiņas un saskatīt lietas patiesību.

   Šī ir arī lieliska iespēja radošiem, intravertiem cilvēkiem. Tas palīdz atbrīvot sevi, atklāt savus talantus un nebaidīties parādīt savas spējas pilnā spēkā. Līdzās aizsardzībai tas sniedz pašapziņu, iedvesmu un vēlmi sasniegt savus mērķus.

   Ārstnieciskās īpašības

   Opālus galvenokārt izmanto, lai ārstētu slimības, kas saistītas ar neirozēm un cilvēka dzīves psiholoģisko komponentu. Akmeņi palīdz stabilizēt emocionālo fonu, novērst uzmanību no sīkumiem un noskaņoties mierīgam noskaņojumam. Šādi skaisti dārgakmeņi ir noderīgi meditācijas praksē un auto-treniņā. Vienkārša skatīšanās uz akmeni noved pie prāta koncentrēšanās un miera.

   Litoterapeiti bieži izraksta ārstēšanu ar Etiopijas opālu dažādām neirozēm, agresīviem stāvokļiem un psihozēm. Akmenim ir pozitīva ietekme uz bezmiegu, novēršot sliktos sapņus un pārmērīgu uzbudinājumu. Ir lietderīgi izmantot opālu tiku vai stostīšanās gadījumā, tas var novērst panikas lēkmes simptomus un izārstēt depresiju.

   Etiopijas opāls tiek uzskatīts par noderīgu arī iekšējo orgānu, īpaši nieru un kuņģa, slimību ārstēšanai. Tiek uzskatīts, ka tas mazina sāpes un nomierina iekaisuma procesus.

   Viltojumi

   Dažādu veidu opālu imitācijas nav tik reti sastopamas. Tie ir unikāli un ļoti skaisti akmeņi, kuru izmaksas bieži kļūst ļoti augstas. Viltojumi tiek izgatavoti gan no vienkāršiem materiāliem, gan citiem akmeņiem lētajā segmentā. Īstu minerālu var atšķirt šādos veidos:

  • Dabīgie akmeņi parasti spēj ilgstoši uzturēt vēsu ķermeņa temperatūru, pat ja tie tiek sasildīti rokā. Ja olītis ātri sasilst, visticamāk, tas ir viltojums.
  • Opāli ir mīksti un pakļauti skrāpējumiem, ko nevar teikt par viltojumu, kas izgatavots no cita akmens vai stikla. Skrāpējuma pārbaude palīdzēs, taču tikai tad, ja esat pārliecināts, ka tā ir imitācija.
  • Opalescence, efekts, kas tiek novērtēts opālos, ir ļoti skaists un unikāls, un to ir diezgan grūti viltot. Jūs varat pārbaudīt savu akmeni dienas gaismā, lai redzētu, vai tam ir mākslīgs spīdums vai nē. Turklāt, pakļaujoties saules gaismai, minerāls spēj izstarot skaistus starus, kas nodod tā nokrāsas.

   Rūpes

   Opāli pārsvarā ir kaprīzi; Etiopijas opāli šajā ziņā daudz neatšķiras no saviem radiniekiem. Tas jāuzglabā telpā ar mitru gaisu un rūpīgi jānomazgā ar smalkām ziepēm vai īpašiem līdzekļiem. Nemetiet, nesaskrāpējiet, glabājiet atsevišķi no citām rotaslietām. Ik pa laikam akmens jānogādā pie speciālista pulēšanai.