Obsidiāns

Šis neparastais akmens, kas dzimis vulkāna sirdī, ir magmatisks stikls, piemērots tikai godīgam un sirsnīgam cilvēkam. Tas ir spēcīgs enerģijas absorbētājs un informācijas glabātājs.

Obsidiāns

Obsidiāni ir grezni melnie minerāli, kurus sauc arī par "vulkānisko stiklu". Tas notiek tāpēc, ka to veidošanās ir tieši saistīta ar magmas veidošanos un sacietēšanu. Tā vulkāniskā izcelsme piešķir iezim diezgan daudz unikālu īpašību un skaistuma, taču minerāls netiek uzskatīts par dārgu vai retu.

   Tās amorfā struktūra un sacietēšana Zemes dzīlēs rada tās bagātīgās, dziļās nokrāsas un stiklveida spīdumu. Akmens savu nosaukumu ieguvis, pateicoties daudzajām leģendām un mītiem, kas senos laikos veidojās ap skaisto kristālu. Tika uzskatīts, ka pirmais, kurš pasaulei atklāja obsidiānu, bija karotājs Obsidijs, kurš pārdzīvoja briesmīgas cīņas ar ienaidniekiem, izgāja cauri daudziem pārbaudījumiem un, aizsargāts ar no akmens izgatavotu amuletu, atgriezās mājās dzīvs.

  Kopš tā laika cilvēki sāka uzskatīt, ka minerālam ir aizsargfunkcija un tas novērš nelaimi no tā īpašnieka. Viņi to izmantoja ārstēšanai, izmantoja reliģisko piederumu izgatavošanai, grebja svēto sejas un lūdza uz plāksnēm. Šis lētais akmens ir kļuvis par spēka un debesu aizsardzības simbolu.


   Izskats

   Iezis sastāv galvenokārt no pārakmeņojušās lavas. Šis ir vulkānisks materiāls, kam nav augsta cietības līmeņa, taču tas spīd neticami spilgti. Obsidiāns tiek uzskatīts par trauslu akmeni, kas ir blīvas struktūras, caurspīdīgs vai var būt pilnīgi caurspīdīgs.

   Obsidiāna minerāla krāsu diapazons ir tumšs. Pārsvarā tie ir melni toņi, brūni, dažreiz pelēki, ar zaļu vai sarkanu nokrāsu. Bieži vien veidošanās procesā akmens iegūst rakstus, kas izskatās kā svītras, plankumi vai traipi. Tā veidojas un plūst lava, sacietējot dažādos virzienos un slāņos.

   Akmens tumšās nokrāsas ir saistītas ar magnetīna klātbūtni tā sastāvā. Akmenī ir arī citi piemaisījumi, kas ietekmē tā atšķirīgo nokrāsu. Sākotnēji minerāla tekstūra ir nevienmērīga, bet pēc pulēšanas tā kļūst gluda, iegūstot perlamutra, zeltainu vai sudrabainu spīdumu. Tas piešķir akmenim cildenumu, jo daudzi juvelieri to mīl.

   Apstrāde

   Akmens maigums nozīmē tā mīkstās formas. Tas nozīmē, ka minerāls netiek apstrādāts sarežģītos griezumos, neskatoties uz tā potenciāli spožo spīdumu. Parasti tam tiek piešķirta kabošona forma, ko aktīvi izmanto kā ieliktni rotaslietās, inkrustācijām un rožukronu vai kreļļu izgatavošanai. Akmens ir labi piemērots slīpēšanai un pulēšanai, tādējādi izlīdzinot tā virsmu, novēršot sākotnēji nevienmērīgo formu un palielinot kristāla spīdumu.

   Akmens griešana ir ļoti vienkārša, tāpēc to bieži izmanto. To parasti izmanto, lai no obsidiāna veidotu amatniecības izstrādājumus un figūriņas. Retos gadījumos pilnīgi caurspīdīgus obsidiānus var apstrādāt ar fasešu griezumu.Obsidiāna akmens nav pakļauts pilnveidošanai. Netiek izmantota impregnēšana, apstarošana vai eļļošana. Reti amatnieki izmanto minerālu balināšanu, lai no tā iegūtu Nevadas dimantu.

   Pielietojums

  Turklāt obsidiāns tiek uzskatīts par pusdārgakmeni, kam ir vieta arī rotaslietās. Bet tā maiguma un trausluma dēļ to nav iespējams precīzi un ātri sagriezt, īpaši sarežģītos griezumu veidos, tāpēc rotaslietu izvēle ar minerālu ir maza.Obsidiāns ir lietišķs akmens, ko izmanto skulptūru un arhitektūras darbu veidošanā. Tas ražo skaistus mākslas šedevrus. Tāpēc minerāls bieži kļūst par muzeja priekšmetu, tostarp kolekcijas priekšmetu. Tāpat kā visiem iežiem, arī obsidiānam var būt reta izmēra vai krāsas, tāpēc to ļoti pieprasa pieredzējuši kolekcionāri.

  Ievērojama daļa iegūto iežu tiek atvēlēta rūpniecības nozarei. To izmanto būvniecībā kā perlīta avotu, ko izmanto siltumizolācijā un pildījumos.

   Maģiskās īpašības

  Obsidiāns tiek uzskatīts par aizsargājošu akmeni, kas spēj pasargāt no nelaimēm, ļaunajiem gariem un citas pasaules negatīvās ietekmes. Kopš seniem laikiem minerālam ir piešķirts maģisks spēks, kas tika izmantots, lai radītu amuletus un amuletus mājām. Tika uzskatīts, ka akmens aktīvi aizsargā bērnus, tāpēc tika izveidoti bērnu talismani. Reliģiskā aspektā no obsidiāna tika izgatavoti īpaši piederumi, grebtas svēto sejas un izgatavotas rožukronis.

   Šis ir ļoti motivējošs akmens, kas piesātina ar enerģiju un dod spēku. Ar viņu dzīves grūtības ir viegli izturamas, viņš ieaudzina spēcīgu gribu. Minerāls palīdz cīnīties ar slinkumu un veicina vilcināšanās novēršanu. Tas ir lielisks talismans lēniem un vājiem cilvēkiem. Tas palīdz viņiem cīnīties ar nenoteiktību un rada aktīvu noskaņojumu.

   


Ārstnieciskās īpašības

   Obsidiāns ir ļoti noderīgs palīgs psiholoģiskos jautājumos. Tā kā tas rada pozitīvu un aktīvu noskaņojumu, to bieži izmanto, lai novērstu depresīvus un apātiskus apstākļus. Šis ir cīnītājs par pozitīvu attieksmi, par mierīgumu un adekvātumu. Tas palīdz atjēgties, par to var meditēt. Ar tās palīdzību tiek novērsts spiediens un bailes, trauksme un citi garīgi traucējumi.

   Kristāls ir noderīgs arī ar sirdi, asinsvadiem un zarnām saistītu slimību ārstēšanā. Obsidiāns spēj normalizēt asinsspiedienu, un kopumā tas stiprina organismu. To ir labi lietot saaukstēšanās gadījumā, šim nolūkam talismanu nēsā pie kakla vai krūtīm. Obsidiāna rotaslietas nevajadzētu valkāt bieži, tām jāļauj atpūsties.


   Viltojumi

    Neīsto obsidiānu atšķirt nav tik vienkārši, jo īstais akmens ir kā stikls. Bet ir veidi, kā jūs varat mēģināt saprast, vai tas ir oriģināls vai nē:

-  Dabīgais minerāls, ja to vispirms turēsi vienā rokā un pēc tam ieliec otrā, nesasildīsies pat pēc pāris minūtēm.

-  Pārbaudi savu akmeni saulē. Tam vajadzētu skaisti spīdēt un jāsāk mirdzēt ar perlamutra vai sudrabainu spīdumu.

-  Lai gan obsidiānu sauc par stiklu, tā spīdums joprojām ir acīmredzamāks un spilgtāks.

-  Dabīgajam akmenim var būt īpaši bagāti un dziļi toņi ar unikāliem, neatkārtojamiem rakstiem.

   Rūpes

   Obsidiāni ir mīksti un trausli un nevar izturēt temperatūras izmaiņas, triecienus vai kritienus. Tiem noteikti vajadzētu būt atsevišķai uzglabāšanas vietai, kur tos nevarētu saskrāpēt citi minerāli. To var mazgāt ar maigām vienkāršām ziepēm, taču ir svarīgi produktu kārtīgi izskalot un pēc tam noslaucīt sausu, lai nebūtu akmenim kaitīgu svītru vai nosēdumu. Labāk, ja rotaslietas periodiski tiek parādītas speciālistam, lai atjauninātu pulēšanu un rūpīgu kopšanu un apkopi.