Navaratna - astroloģiskais talismans

Navaratna simbolizē pasaules kosmisko (dievišķo) kārtību, planētu debesu sistēmu, kas riņķo ap sauli. Katrs no 9 Navaratnas dārgakmeņiem atbilst noteiktam debess ķermenim. Šim simbolam tika piedēvēts liels maģisks spēks.

 Gadsimtiem ilgi Navaratna ir cienīta kā dievišķs un vislabvēlīgākais talismans. Navaratnas rotaslietas palīdzēja cilvēkiem dzīvot harmonijā ar apkārtējo pasauli.

Saskaņā ar Indijas astroloģiju katram no dārgakmeņiem piemīt maģiskas spējas un tas palīdz cilvēkam sasniegt konkrētu mērķi.


Rubīns - Saules simbols - "Surya", atrodas Navratnas centrā, nes slavu īpašniekam

Dimants - Venera - "Šukra" (Austrumi), nes bagātību

Zilais safīrs - Saturns - "Šani" (Rietumi), nodrošina augstu statusu, palīdz mācībās un karjerā
Kaķa acs - Ketu (Ziemeļi), aizsargā pret slēptiem ienaidniekiem, simbolizē pārdabiskus spēkus
Koraļļi - Marss - "Mangala" (Dienvidi), attīsta drosmi un pašapziņu
Smaragds - Merkurs - "Budha" (ziemeļaaustrumi), attīsta inteliģenci, palīdz tirgotājiem
Hesonīts - Rahu (dienvidrietumi), uzlabo attiecības ar cilvēkiem
Dzeltenais safīrs - Jupiters - Brihaspati (Ziemeļi), simbolizē gudrību
Pērle - Mēness - Čandra (dienvidaustrumi), simbolizē auglību


 Navaratnas simbols ir arī Navagraha Jantra. Jantras budismā un hinduismā ir dievību enerģijas struktūru simboli, kas uzkrāj savu enerģiju. Tos izmanto meditācijā kopā ar mantrām (lūgšanām) un dažādās praksēs. Navagraha jantras ir saistītas ar Vastu (indiešu fenšui). Katrai planētai ir jantras, un Navagraha Jantra apvieno visu debesu planētu jantru.

 Tā kā talismanu akmeņi atbilst vēdiskajai astroloģijai, Āzijā ir plaši izplatīta prakse, ka astrologi aprēķina vislabvēlīgāko dienu rotaslietu izgatavošanai un valkāšanai. Uzvelkot tiek lasītas speciālas matras, bet kopumā rota pati par sevi ir enerģijas talismans, kas harmonizē dzīvi, nodrošina panākumus un bagātību.