Halcedons

Amerikas pamatiedzīvotāji to uzskata par svētu akmeni, halcedons baro un veicina brālību un labo gribu. Tiek uzskatīts, ka halcedons mazina naidīgumu, aizkaitināmību un melanholiju.


Halcedona mitoloģija, metafiziskās un ārstnieciskās īpašības

Tiek uzskatīts, ka halcedons attīsta emocionālo līdzsvaru, un tas palīdz veidot noturību un izturību. Tas piesaista laipnību, atsaucību, uzņēmību, dāsnumu, žēlsirdību un draudzīgumu tiem, kas to valkā. Tiek uzskatīts, ka tai ir arī unikāla spēja līdzsvarot visas ķermeņa, prāta un gara enerģijas. Fiziski halcedona kvarcu lieto drudža, leikēmijas un dažādu acu slimību simptomu ārstēšanai un atvieglošanai.Rūpes par halcedonu un no tā izgatavotajām rotaslietām

Halcedons ir kvarca veids. Viss kvarcs tiek uzskatīts par izturīgu salīdzinājumā ar lielāko daļu citu dārgakmeņu. Halcedonu viegli notīrīt ar siltu ūdeni un ziepēm, mīkstu drāniņu vai otu. Noteikti labi izskalojiet, lai noņemtu ziepju atlikumus. Lai gan kvarcam ir lieliska cietība un izturība, ir vairāki citi materiāli, kas var viegli saskrāpēt halcedonu, tostarp dimants, safīrs, spinelis un topāzs. Nevalkājiet, nejauciet vai neuzglabājiet dārgakmeņus, kas ir mīkstāki vai cietāki par kvarcu, lai izvairītos no dārgakmeņu un rotaslietu skrāpējumiem un plaisām.

Tāpat kā ar lielāko daļu dārgakmeņu, halcedona kopšanas vai tīrīšanas laikā izvairieties no skarbu sadzīves ķimikāliju (balinātāju, sērskābi utt.) lietošanas. Halcedons ir diezgan porains, kas ļauj to viegli krāsot, ļoti viegli uzsūcot citas ķīmiskas vielas un krāsas. Izvairieties no ilgstošas ​​augstas temperatūras iedarbības, jo karstums var neatgriezeniski mainīt akmens krāsu. Uzglabājot halcedonu, ietiniet to mīkstā drānā un ievietojiet kastē ar auduma oderi, lai nodrošinātu papildu aizsardzību. Pirms treniņa vai jebkuras fiziskas aktivitātes vienmēr noņemiet dārgakmeņus un rotaslietas.